آخرین خبرها

همانطور که آرتمیس به روبه جلو حرکت می کند ، ناسا SpaceX را انتخاب می کند تا آمریکایی های بعدی را بر روی ماه فرود بیاورد

تصویری از طرح فرود انسان SpaceX Starship که اولین فضانوردان ناسا را ​​تحت برنامه آرتمیس به سطح ماه حمل می کند.
تصویری از طرح فرود انسان SpaceX Starship که اولین فضانوردان ناسا را ​​تحت برنامه آرتمیس به سطح ماه حمل می کند. منبع: space x.

ناسا در حال آماده شدن برای اعزام فضانوردان به اکتشاف بیشتر ماه در چارچوب برنامه آرتمیس است و آژانس SpaceX را برای ادامه توسعه اولین فرود انسانی تجاری انتخاب کرده است که دو فضانورد بعدی آمریکایی را با خیال راحت به سطح ماه منتقل می کند. حداقل یکی از آن فضانوردان به عنوان اولین زن روی ماه تاریخ خواهد شد. هدف دیگر برنامه آرتمیس شامل فرود آمدن اولین فرد رنگین پوست روی سطح ماه است.

موشک قدرتمند Space Launch System(سیستم پرتاب فضایی) این آژانس برای سفر چند روزه خود به مدار ماه ، چهار فضانورد را با کشتی فضاپیمای Orion پرتاب خواهد کرد. در آنجا ، دو خدمه برای آخرین مرحله سفر خود به سطح ماه به سیستم فرود انسانی SpaceX (HLS) منتقل می شوند. پس از تقریباً یک هفته کاوش در سطح ، آنها برای سفر کوتاه خود به لندر سوار می شوند تا دوباره به مدار بروند و در آنجا قبل از بازگشت به زمین به Orion و همکارانشان برمی گردند.

ارزش ثابت شرکت ، ارزش انعقاد قرارداد مبتنی بر نقطه عطف برابر با ۲.۸۹ میلیارد دلار است.

کتی لوودرز ، ناسا گفت: “با این جایزه ، ناسا و شرکای ما اولین مأموریت نمایشی خدمه را به سطح ماه در قرن ۲۱ به پایان می رسانند زیرا آژانس گامی به جلو برای برابری زنان و اکتشافات دراز مدت در فضای عمیق برمی دارد.” مدیر همیار اداره اکتشافات انسانی و اداره ماموریت عملیاتی. “این گام حیاتی ، بشریت را در مسیر اکتشاف پایدار ماه قرار می دهد و نگاه ما را به مأموریت های دورتر از منظومه شمسی ، از جمله مریخ نگه می دارد.”

SpaceX در طول دوره عملکرد HLS از نزدیک با متخصصان ناسا همکاری کرده است تا از طرح فرود خود مطلع شود و اطمینان حاصل کند که از نظر عملکرد ناسا و استانداردهای پرواز فضایی انسان مطابقت دارد. یک اصل اساسی برای سیستم های ایمن ، این استانداردهای مورد توافق از حوزه های مهندسی ، ایمنی ، بهداشت و فنی و پزشکی است.

لیزا واتسون-مورگان ، مدیر برنامه HLS در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل ، آلاباما ، گفت: “این زمان هیجان انگیز برای ناسا و به ویژه تیم آرتمیس است.” “در طول برنامه آپولو ، ما ثابت کردیم که انجام کارهای به ظاهر غیرممکن امکان پذیر است: فرود آمدن انسانها روی ماه. با اتخاذ یک رویکرد مشترک در کار با صنعت ضمن بهره گیری از تخصص فنی و توانایی های اثبات شده ناسا ، ما فضانوردان آمریکایی را بار دیگر به سطح ماه باز خواهیم گرداند ، این بار برای کشف مناطق جدید برای مدت زمان طولانی تر. “

SpaceX’s HLS Starship که برای فرود روی ماه طراحی شده است ، به موتورهای آزمایش شده رپتور و میراث پروازی وسایل نقلیه Falcon و Dragon تکیه می کند. Starship شامل یک کابین جادار و دو قفل هوا برای پیاده روی ماه فضانوردان است. معماری Starship در نظر گرفته شده است تا به یک سیستم پرتاب و فرود کاملاً قابل استفاده مجدد برای سفر به ماه ، مریخ و سایر مقاصد تبدیل شود.

جایزه HLS تحت فناوری های بعدی فضایی برای مشارکت های اکتشافی (NextSTEP-2) ضمیمه اعلامیه آژانس گسترده (BAA) اعطا می شود.

به موازات اجرای جایزه ضمیمه H ، ناسا قصد دارد یک خرید رقابتی برای خدمات پایدار حمل و نقل سطح ماه که دسترسی انسان به سطح ماه را با استفاده از دروازه به طور منظم تکرار می کند فراتر از مأموریت اولیه نمایش خدمه.

ناسا و شرکای تجاری و بین المللی خود با موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا ، فضاپیمای Orion ، HLS (شکارچی) و ایستگاه قمری Gateway (دروازه) ، در حال بازگشت به ماه برای کشف علمی ، منافع اقتصادی و الهام بخشیدن برای نسل جدید هستند. آژانس با همکاری شرکای خود در طول برنامه آرتمیس ، فن آوری های فرود دقیق را تنظیم می کند و قابلیت های جدید تحرک را برای امکان کشف مناطق جدید ماه فراهم می کند. در سطح نمایشی ، آژانس ساخت یک زیستگاه و مریخ نورد جدید ، آزمایش سیستم های قدرت جدید و موارد دیگر را پیشنهاد داده است. این و سایر نوآوری ها و پیشرفت های انجام شده تحت برنامه آرتمیس اطمینان حاصل خواهد کرد که ناسا و شرکای آن برای گام بزرگ بعدی اکتشاف انسان – اکتشاف مریخ آماده هستند.

درباره‌ی journaladmin

علی نوری / دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آیت الله بروجردی

حتما ببینید

تیم فرود مریخ با عکس مریخ نورد استقامت در حال فرود “شُکه” شد

تصویر: این پنجشنبه ، ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ ، عکس ارائه شده توسط ناسا مریخ نورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.