آخرین خبرها

تصویر: هابل یک تعامل بین ستاره ای سحابی را نشان می دهد

اعتبار: ESA / هابل و ناسا ، L. Stanghellini
اعتبار تصویر: ESA / هابل و ناسا ، L. Stanghellini

زندگی یک سحابی سیاره ای غالباً آشفته است ، از مرگ ستاره اصلی آن گرفته تا پراکنده شدن محتوای آن در فضا. ESO 455-10 که توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا / ESA در اینجا گرفته شده است ، یکی از چنین سحابی های سیاره ای است که در صورت فلکی عقرب واقع شده است.

پوسته های شیاری ESO 455-10 که قبلاً به صورت لایه هایی از ستاره مرکزی آن محکم در کنار هم قرار گرفته بودند ، نه تنها شکل منحصر به فردی به این سحابی سیاره ای می دهد، بلکه اطلاعاتی در مورد سحابی نیز ارائه می دهد. قوس نامتقارن متمایز در قسمت شمالی سحابی که در میدانی از ستارگان دیده می شود ، نشانه واضحی از فعل و انفعالات بین ESO 455-10 و محیط بین ستاره ای است.

محیط میان ستاره ای ماده ای مانند گاز پراکنده بین سیستم های ستاره ای و کهکشان ها است. ستاره در مرکز ESO 455-10 به هابل اجازه می دهد تا برهم کنش با گاز و غبار سحابی ، محیط بین ستاره ای اطراف و نور خود ستاره را ببیند. تصور می شود که سحابی های سیاره ای در غنی سازی کهکشانی بسیار مهم باشند زیرا عناصر خود، به ویژه عناصر فلزی سنگین تر را که در داخل یک ستاره تولید می شوند ، در محیط میان ستاره ای توزیع می کنند که به مرور نسل بعدی ستاره ها را تشکیل می دهد.

درباره‌ی journaladmin

علی نوری / دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آیت الله بروجردی

حتما ببینید

علامت شیمیایی آهن، دمای ابرغول های قرمز را پیش بینی می کند

تصویر: ابرغول قرمز به عنوان یک ستاره ستاره ای قرمز بین دو ابر نارنجی ظاهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.