آخرین خبرها

نزدیکترین سیاره فراخورشیدی به منظومه شمسی ما

اعتبار تصویر: NASA ، ESA و G. Bacon (STScI)

مفهوم این هنرمند یک سیاره جرم مشتری است که به دور ستاره نزدیک اپسیلون اریداندی می چرخد. با فاصله ۱۰.۵ سال نوری از ما ، نزدیکترین سیاره فراخورشیدی به منظومه شمسی ما است که تا کنون شناسایی شده است. این سیاره در مدار بیضوی است که آن را به همان اندازه که زمین از خورشید و ستاره به فاصله مشتری از خورشید فاصله دارد ، به ستاره نزدیک می کند.

اپسیلون اریداندی یک ستاره جوان است، فقط ۸۰۰ میلیون سال قدمت دارد. هنوز هم توسط یک دیسک غبار احاطه شده است که ۲۰ میلیارد مایل از ستاره امتداد دارد. این دیسک به عنوان یک صفحه خطی از گرد و غبار منعکس کننده در این نمای به نظر می رسد زیرا در لبه از مدار سیاره دیده می شود، که در همان صفحه با دیسک گرد و غبار است.

حلقه ها و ماهواره های این سیاره از این نظر کاملاً فرضی اما قابل قبول هستند. این سیاره به عنوان یک غول گازی برای زندگی غیرقابل سکونت است ، همانطور که ما آن را می شناسیم. با این حال ، هر قمر ممکن است شرایط مناسبی برای زندگی داشته باشد.

ستاره شناسان جرم و شیب مداری نزدیکترین سیاره فراخورشیدی به منظومه شمسی ما را در سال ۲۰۰۶ با استفاده از هابل برای اندازه گیری نیروی جاذبه سیاره غیب بر روی ستاره در حالی که به آرامی در آسمان حرکت می کرد ، تعیین کردند. شواهد برای این سیاره اولین بار در سال ۲۰۰۰ هنگامی که اخترشناسان یک لرزش قابل گفتن را در این ستاره اندازه گیری کردند ، ظاهر شد.

سیاره فراخورشیدی یا سیاره غیر خورشیدی سیاره ای است که خارج از منظومه شمسی قرار دارد. این سیارات به دور یک ستاره (غیر از خورشید) در حال گردش هستند.

درباره‌ی journaladmin

علی نوری / دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آیت الله بروجردی

حتما ببینید

تیم فرود مریخ با عکس مریخ نورد استقامت در حال فرود “شُکه” شد

تصویر: این پنجشنبه ، ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ ، عکس ارائه شده توسط ناسا مریخ نورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.